preskoči na sadržaj

Osnovna škola Josipa Kozarca Vinkovci

Login
Kalendar
« Prosinac 2014 »
Po Ut Sr Če Pe Su Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
Prikazani događaji

OKVIRNI VREMENIK PISANIH PROVJERA ZA PRVO POL. ŠK.GOD. 2014./15.

Okvirni vremenik pisanih provjera je školski dokument koji je svaka škola dužna imati za tekuću školsku godinu. Vremenik se sastoji od popisa razrednih odjela i kalendara nastavnih dana te upisanih planiranih pisanih provjera. Izrađen je prema izvedbenome nastavnome planu i programu i rasporedu sati pojedinih razrednih odjela.

U iznimnim je situacijama moguće odgoditi planiranu pisanu provjeru ili odustati od pisanoga provjeravanja utvrđena vremenikom. Nakon obrazloženja i novoga dogovora s učenicima odluku o tome donosi predmetni nastavnik.

Anketa
Bavite li se sportom?





Školski kurikulum objavljen na mrežnim stranicama škole, dostupan je učenicima, roditeljima i svima zainteresiranima za život i rad škole.

Tražilica

ZALJUBLJENI SNJEGOVIĆ

 
U koga će se zaljubiti snjegović?
Tu je pokraj njega jela,
kao i on posve bijela.

I ptičica sjeničica
cvrkutava skakalica, modričica.

I u gladnoga zečića,
iako mu nos
ukrasti pokušava,
a za oko mu zapela i Tina
i njezina duga kosa plava.

Ne znamo bi li još i više
"kandidata" moglo biti,
jer snjegović hladan
vruće srce ima
i svoju ljubav želi
darovati svima.
 
Vera Zemunić

 

Hrvatska enciklopedija

Google prevoditelj

Prometna učilica

vijesti
Popis lektire za sve razrede:
Mirjana Levanic / datum: 10. 2. 2010. 21:45

POPIS LEKTIRE:                              

  1. razred

Popis lektire: (izabrati 4 djela, obavezno prvo)

  1. Jakob i Wilhelm Grimm: Bajke (izbor)
  2.  Zvonimir Balog: Male priče o velikim slovima
  3. Grigor Vitez: A zašto ne bi
  4.  Ljudevit Bauer: Tri medvjeda i gitara
  5. Sunčana Škrinjarić: Kako sanjaju stvari ili Plesna haljina žutog maslačka
  6. Jens Sigsgaard: Pale sam na svijetu
  7. Ewa Janikovszky: Baš se veselim ili Znaš li i ti ili Da sam odrastaoili Kako da odgovorim
  8.   Željka Horvat-Vukelja: Hrabrica ili Zdenko Slovojed ili Slikopričeili Leteći glasovir ili Petra uči plivati
  9. Sonja Zubović: Kako se gleda abeceda
  10. Ivanka Borovac: Životinjska abeceda
  11. Stanislav Femenić: Idi pa vidi
  12. Svjetlan Junaković: Dome, slatki dome
  13. Jean-Baptiste Baronian: Figaro, mačak koji je hrkao
  14. Ana Đokić-Pongrašić: Nemaš pojma, Grizlijane                         

   2. razred

Popis lektire: (izabrati 5 djela, obavezno prvo)

  1. Hans Christian Andersen: Bajke (izbor)
  2. Ratko Zvrko: Grga Čvarak
  3. Karel Čapek: Poštarska bajka
  4. Carlo Collodi: Pinokio
  5. Alan Aleksander Milne: Medo Winnie zvani Pooh
  6. Dubravko Horvatić: Stanari u slonu
  7. Nevenka Videk: Pismo iz Zelengrada
  8. Nada Iveljić: Nebeske barke ili Pronađeno blago ili Božićna bajka
  9. Želimir Hercigonja: Poštar zeko Brzonogi ili Prašnjavko ili Kjel crna labud ptica ili Vodenjak i stara kruška
  10. Andrea Peterllik-Huseinović: Plavo nebo ili Ciconia ciconia
  11. Desa Muck: Anica i sportski dan ili Anica i čarobnica Lili
  12. Ela Peroci: Djeco, laku noć (izbor)
  13. Ivica Bednjanec: Male ljubavi
  14. Mila Željeznjak: Sretne priče
  15. Božidar Prosenjak: Miš
  16. Hrvoje Kovačević: General Kiro miš
  17. Larisa Mravunac: Dječak u zvjezdanim čizmama
  18. Charles Perrault: Bajke (izbor: Vile, Kraljević Čuperak, Mačak u čizmama, Pepeljuga ili Ljepotica i zvijer Mme Leprimce de Beaumont koja se redovito tiska pod Perraultovim imenom.)
  19. Nada Zidar-Bogadi: Sretni cvrčak

   3. razred

Popis lektire: (izabrati 7 djela, obavezna prva dva)

  1. Mato Lovrak: Vlak u snijegu
  2. Ivana Brlić-Mažuranić: Čudnovate zgode šegrta Hlapića
  3. Luko Paljetak: Miševi i mačke naglavačke
  4. Vladimir Nazor: Bijeli jelen
  5. Dubravko Horvatić: Grički top
  6. Sanja Polak: Dnevnik Pauline P. ili Drugi dnevnik Pauline P.
  7. Sanja Pilić: Nemam vremena ili E baš mi nije žao ili Hoću i ja
  8. Stanislav Femenić: Ludi kamen
  9. Hugh Lofting: Pripovijest o doktoru Dolittleu
  10. Nada Iveljić: Šestinski kišobran ili Čuvarice novih krovova
  11. Božidar Prosenjak: Sijač sreće
  12. Gianni Rodari: Putovanje Plave strijele ili Čipolino
  13. Hrvatske narodne bajke
  14. James M. Barrie: Petar Pan
  15. Slavko kolar: Jurnjava na motoru
  16. Frank Lyman Baum:Čarobnjak iz Oza
  17. Otfried Preussler: Mali vodenjak ili Mala vještica
  18. Elwyn Brooks White: Paukova mreža
  19. Dragutin Horkić: Čađave zgode
  20. Basne(izbor)

    4. razred

Popis lektire: (izabrati 7 djela, obavezna prva dva)

  1. Ivana Brlić-Mažuranić: Regoč i Šuma Striborova
  2. Mato Lovrak: Družba Pere Kvržice
  3. Anto Gardaš: Duh u močvari ili Ljubičasti planet ili    Izum profesora Leopolda ili Bakreni Petar ili Tajna   zelene pećine ili Igračke gospođe Nadine
  4. Erich Kästner: Emil i detektivi ili Tonček i Točkica ili Leteći razred ili Blizanke
  5. Hrvoje Kovačević: Tajna Ribljeg Oka ili Tajna mačje šape ili Tajna Tužnog psa ili Tajna graditelja straha ili Tajna zlatnog zuba
  6. Slavko Mihalić: Petrica Krempuh
  7. Felix Salten: Bambi
  8. Rudyard Klipling: Knjiga o džungli
  9. Nikola Pulića: Ključić oko vrata
  10. Matko Marušić: Snijeg u Splitu
  11. Johanna Spyri: Heidi
  12. Jagoda Truhelka: Zlatni danci
  13. Zlata Kolarić-Kišur: Moja zlatna dolina
  14. Maja Gluščević. Bijeg u košari ili Klopka za medvjedića
  15. Nada Mihoković-Kumrić: Tko vjeruje u rode još
  16. Silvija Šesto: Bum Tomica ili Bum Tomica 2
  17. Zoran Pongrašić: Mama je kriva za sve
  18. Hrvoje Hitrec: Eko Eko
  19. Istvan Bekeffi:Pas zvan gospodin Bozzi
  20. Sanja Lovrenčić: Esperel, grad malih čuda
  21. Astrid Lindgren: Pipi Duga Čarapa ili Ronja razbojnička kći ili Razmo u skitnji
  22. Zvonimir Balog: Ja magarac ili Pusa od Krampusa ili Nevidljiva Iva ili Zmajevi i vukodlaci
  23. Ludvick Jerzy Kern: Ferdinand Veličanstveni
  24. Anton van de Velde: Neobični doživljaji ptića Sovića
  25. Čečuk, Čunčić-Bandov, Horvat-Vukelja, Kolarić-Kišur: Igrokazi

 5. razred

Popis lektire: (izabrati 9 djela, obavezna prva tri)

  1. Ivan Kušan: Uzbuna na Zelenom Vrhu ili Koko i duhovi ili Zagonetni dječak ili Koko u Parizu ili Lažeš, Melita ili Domaća zadaća
  2. Šaljive narodne priče
  3. Ferenc Molnar: Junaci Pavlove ulice
  4. Milivoj Matošec: Strah u Ulici lipa ili Tiki traži neznanca ili Posada oklopnog vlaka ili Suvišan u Svemiru
  5. Grigor Vitez: Pjesme
  6. Sempe/Goscinny: Nikica
  7. Miro Gavran: Sretni dani ili Kako je tata osvojio mamu ili Zaljubljen do ušiju ili Svašta u mojoj glavi
  8. Zlatko Krilić: Početak plovidbe ili Čudnovata istina ili Zabranjena vrata ili Veliki zavodnik ili Šaljive priče i priče bez šale
  9. Sanja Pilić: Mrvice iz dnevnog boravka
  10. Pavao Pavličić: Zeleni tigar ili Petlja ili Trojica u trnju
  11. Michael Coleman: Zov labirinta ili Mreža je bačena ili Bijeg mreže
  12. Tihomir Horvat: Tajna Gornjeg grada ili Frka u Ščitarjevu ili Muki
  13. Mark Twain: Doživljaji Toma Sawyera ili Doživljaj Huckleberryja Finna
  14. Jules Verne: Put u središte zemlje ili Put oko svijeta za 80 dana ili 20 000 miljapod morem
  15. Maja Brajko-Livaković: Finka Fi
  16. Tito Bilopavlović: Paunaš
  17. Aleksandar Puškin: Bajka o ribaru i ribici
  18. Basne (izbor)
  19. Branka Primorac: Ljubavni slučaj mačka Joje
  20. Roald Dahl: Charlie i tvornica čokolade
  21. Michael Ende: Jim Gumb i strojovođa Lukas
  22. Ivan Cankar: Istina i ljubav
  23. Henry Winterfeld: Timpetill (Grad bez roditelja)
  24. Hrvoje Hitrec: Matko na štakama
  25. Anto Gardaš: Miron u škripcu ili Filip dječak bez imena
  26. Selma Lageröf: Legende o Kristu

      6. razred

Popis lektire: (izabrati 9 djela, obavezna prva tri)

  1. Ivana Brlić-Mažuranić: Priče iz davnine (osim Šume Striborove i Regoča koji su u četvrtom razredu)
  2. Stjepan Tomaš: Mali ratni dnevnik
  3. August Šenoa: Povjestice
  4. Blanka Dovjak-Matković: Zagrebačka priča
  5. Mark Twain: Kraljević i prosjak
  6. Henryk Seinkiewicz: Kroz pustinju i prašumu
  7. Ivona Šajatović: Tajna ogrlice sa sedam rubina
  8. Snježana Grković-Janović: Velebitske vilin staze
  9. Josip Cvenić: Čvrsto drži joy-stick
  10. Jadranko Bitenc: Twist na bazenu
  11. Šime Storić: Poljubit ću je uskoro, možda
  12. Christine Nöstlinger: Konrad, dječak iz limenke ili Olfi među ženama
  13. Vlatko Šarić: Rogan ili Miško
  14. Vladimir Nazor: Veli Jože
  15. Milutin Majer: Dolazak Hrvata
  16. Melita Rundek: Psima ulaz zabranjen
  17. Dubravko Horvatić: Junačina Mijat Tomić
  18. Jonathann Swift: Guliverova putovanja
  19. Alfonse Daudet: Pisma iz moga mlina
  20. Joža Horvat: Waitapu ili Operacija Stonoga
  21. Frances Hodgson Burnett: Mali lord
  22. Pajo Kanižaj: Tričave pjesme
  23. Danijel Dragojević: Bajka o vratima
  24. Želimir Hercigonja: Tajni leksikon
  25. C.S.Lewis: Kronike iz Narnije (izbor)
  26. Oscar Wilde: Sretni kraljević
  27. Nikola Pulić: Maksimirci

   7. razred

Popis lektire: (izabrati 9 djela, obavezna prva tri)

  1. Božidar Prosenjak: Divlji konj
  2. Hrvoje Hitrec: Smogovci
  3. Vladimir Nazor: Pripovjetke
  4. Dobriša Cesarić: Pjesme
  5. Damir Miloš: Bijeli klaun
  6. Zoran Pongrašić: Gumi-gumi
  7. Branka Primorac: Maturalac
  8. Dubravko Jelačić-Bužimski: Sportski život Letećeg Martina ili Balkanska mafija ili Martin protiv CIA-e i KBG-a
  9. Charles Dickens: Oliver Twist
  10. Ićan Ramljak: Povratnik ili San bez uzglavlja
  11. August Šenoa: Čuvaj se senjske ruke
  12. Dinko Šimunović: Duga
  13. Pero Zlatar: Otključani globus
  14. Zvonko Todorovski: Prozor zelenog bljeska ili Mirakul od mora
  15. Branka Kalauz: Čuj, Pigi, zaljubila sam se
  16. Jadranka Klepac: Miris knjige
  17. Bernard Jan: Potraži me ispod duge
  18. Daniel Defoe: Robinson Crusoe
  19. Pavao Pavličić: Dobri duh Zagreba
  20. Vjekoslav Majer: Dnevnik malog Perice
  21. Sue Townsend: Tajni dnevnik Adriana Molea ili Novi jadi Adriana Molea
  22. Vjenceslav Novak: Iz velegradskog podzemlja
  23. Scott O'Dell: Otok plavih dupina ili Caru carevo
  24. Gustav Schwab: Najljepše priče klasične starine
  25. Nada Iveljić: Želiš li vidjeti bijele labudove ili Bijeli patuljak ili Lutke s dušom
  26. Deborah Ellis: Djevojčica iz Afganistana
  27. Nada Mihoković-Kumrić: Lastin rep
  28. C.S.Lewis: Kronike iz narnije
  29. Izbor proze i poezije o domovinskome ratu

    8. razred

Popis lektire: (izabrati 9 djela, obavezna prva tri)

  1. Dinko Šimunović: Alkar
  2. Slavko Kolar: Breza
  3. Dragutin Tadijanović: Srebrne svirale
  4. Ernest Hemingwey: Starac i more
  5. August Šenoa: Prosjak Luka ili Branka
  6. Dnevnik Ane Frank
  7. Ephraim Kishon: Kod kuće je najgore
  8. Višnja Stahuljak: Don od Tromeđe ili Zlatna vuga
  9. Marija Jurić Zagorka: Kći Lotršćaka
  10. Sunčana Škrinjarić: Ulica predaka ili Čarobni prosjak
  11. Đuro Sudeta: Mor
  12. William Shakespeare: Romeo i Julija
  13. Pero Budak: Mećava
  14. Silvija Šesto: Debela ili Vanda ili Tko je ubio Pašteticu
  15. Nada Mihelčić: Bilješke jedne gimnazijalke
  16. Maja Brajko Livaković: Kad pobijedi ljubav
  17. Sanja Pilić: O mamama sve najbolje ili Sasvim sam popubertetio
  18. Vladan Desnica: Pravda
  19. Mate Balota: Tijesna zemlja
  20. Eugen Kumičić: Sirota ili Začuđeni svatovi
  21. Tomislav Milohanić: Deštini i znamenje
  22. Miroslav Krleža: Djetinjstvo
  23. Ivan Goran Kovačić: Pripovijetke
  24. Karl Bruckner: Sadako hoće živjeti
  25. Josip Laća: Grand hotel
  26. Goran Tribuson: Legija stranaca ili Rani dani ili Ne dao Bog većeg zla
  27. Zlatko Krilić: Krik
  28. Milena Mandić: Pokajnik
  29. Antoine de Saint Exupery: Mali princ
  30. Richard Bach: Galeb Jonathan Livingston
  31. Nancy Farmer: Kuća škorpiona
  32. Nick Hornby: Sve zbog jednog dječaka
  33. Michael Ende: Momo ili Beskrajna priča

[OPŠIRNIJE]



RSS


preskoči na navigaciju