preskoči na sadržaj

Osnovna škola Josipa Kozarca Vinkovci

Login

Kalendar
« Travanj 2014 »
Po Ut Sr Če Pe Su Ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
Prikazani događaji

Anketa
Djeca pjevaju hitove:


Glasaj za izvođača i pjesmu koja ti je bila najbolja na Danu škole:





















Školski kurikulum objavljen na mrežnim stranicama škole, dostupan je učenicima, roditeljima i svima zainteresiranima za život i rad škole.

Tražilica

GLAVOBOLJA

Dino nam u školu danas neće doći,

kaže da ga boli grlo,

zuji mu u glavi,

baš ga peku oči,

osjeća s loše … vrlo!

Zabrinuto baka sada glavom klima,

mama nosi Aspirine,

ali ova bolest pravo ime ima:

Sve je to zbog jedne Nine!

Nina

u kosi sunce nosi,

u očima joj more spava…

Od te vreline i plavetnila

Kako ga ne bi boljela glava?!

 

Kada bi mu Nina bar u po

sjet došla

stvar bi bila posve laka:

zdrav bi opet bio i bez Aspirina

nestala bi bolest svaka!

Mirna Grbec

 

Hrvatska enciklopedija

Google prevoditelj

Prometna učilica

vijesti
Dan učitelja
Mirjana Levanic / datum: 25. 10. 2012. 08:29

Učenici  4. a razrednog odjela čestitali su učiteljima njihov dan izložbom lijepih čestitaka "Plodovi jeseni" postavljenom u školskoj knjižnici. Čestitke možete detaljnije pogledati u Foto-galeriji.


[OPŠIRNIJE]



Božićna izložba u knjižnici
Mirjana Levanic / datum: 29. 1. 2012. 17:12

Vjeroučiteljica Mirjana Srednoselec i učiteljica likovne kulture Nikolina Starčević izradile su božićne jaslice.

Ovo su najljepši učenički radovi koje su izradili naši učenici sa svojim učiteljicama:


[OPŠIRNIJE]



Književni susret s piscem Titom Bilopavlovićem
Mirjana Levanic / datum: 16. 6. 2011. 20:56
Paunaš

Knjižnicu naše škole, 18. svibnja 2011.g., posjetio je pjesnik i prozaik Tito Bilopavlović. U svojoj četrdesetogodišnjoj  spisateljskoj karijeri objavio je više zbirki poezije, knjiga i slikovnica.

Dobitnik je „Brankove nagrade“ i „Nagrade lista Mladost“ za zbirku pjesama Pijesku već oplakanome, nagrade „ Vladimir Nazor“ za knjigu priča Stid, nagrade „Grigor Vitez“ za Paunaša (knjiga je na popisu lektire za 5. razred), te nagrade „Mato Lovrak“ za omladinski roman Čitaj, gospodine balavče.

Kao dijete sanjao je da će jednom biti književnik, a otkada je to postao želi da opet bude dijete što mu je i uspjelo u knjigama za djecu i mladež.

Čitajući pjesme, odgovarajući na mnogobrojna pitanja učenika, saznali smo puno o našem gostu. Sebe smatra solidnim i dobrim piscem, nema najdražu pjesmu, još uvijek je vješt s praćkom, volio je ići u školu, bio je odličan učenik, često se zaljubljivao i još mnogo toga. Svi smo se lijepo družili, nasmijali i zabavili.

Našem, sada prijatelju, zaželjeli smo puno zdravlja, sreće, obilje mašte za nove pjesme, knjige i da nam uskoro ponovno dođe. Sretno!

Više slika sa susreta pronađite klikom na opširnije.


[OPŠIRNIJE]



Popis lektire za sve razrede:
Mirjana Levanic / datum: 10. 2. 2010. 21:45

POPIS LEKTIRE:                              

  1. razred

Popis lektire: (izabrati 4 djela, obavezno prvo)

  1. Jakob i Wilhelm Grimm: Bajke (izbor)
  2.  Zvonimir Balog: Male priče o velikim slovima
  3. Grigor Vitez: A zašto ne bi
  4.  Ljudevit Bauer: Tri medvjeda i gitara
  5. Sunčana Škrinjarić: Kako sanjaju stvari ili Plesna haljina žutog maslačka
  6. Jens Sigsgaard: Pale sam na svijetu
  7. Ewa Janikovszky: Baš se veselim ili Znaš li i ti ili Da sam odrastaoili Kako da odgovorim
  8.   Željka Horvat-Vukelja: Hrabrica ili Zdenko Slovojed ili Slikopričeili Leteći glasovir ili Petra uči plivati
  9. Sonja Zubović: Kako se gleda abeceda
  10. Ivanka Borovac: Životinjska abeceda
  11. Stanislav Femenić: Idi pa vidi
  12. Svjetlan Junaković: Dome, slatki dome
  13. Jean-Baptiste Baronian: Figaro, mačak koji je hrkao
  14. Ana Đokić-Pongrašić: Nemaš pojma, Grizlijane                         

   2. razred

Popis lektire: (izabrati 5 djela, obavezno prvo)

  1. Hans Christian Andersen: Bajke (izbor)
  2. Ratko Zvrko: Grga Čvarak
  3. Karel Čapek: Poštarska bajka
  4. Carlo Collodi: Pinokio
  5. Alan Aleksander Milne: Medo Winnie zvani Pooh
  6. Dubravko Horvatić: Stanari u slonu
  7. Nevenka Videk: Pismo iz Zelengrada
  8. Nada Iveljić: Nebeske barke ili Pronađeno blago ili Božićna bajka
  9. Želimir Hercigonja: Poštar zeko Brzonogi ili Prašnjavko ili Kjel crna labud ptica ili Vodenjak i stara kruška
  10. Andrea Peterllik-Huseinović: Plavo nebo ili Ciconia ciconia
  11. Desa Muck: Anica i sportski dan ili Anica i čarobnica Lili
  12. Ela Peroci: Djeco, laku noć (izbor)
  13. Ivica Bednjanec: Male ljubavi
  14. Mila Željeznjak: Sretne priče
  15. Božidar Prosenjak: Miš
  16. Hrvoje Kovačević: General Kiro miš
  17. Larisa Mravunac: Dječak u zvjezdanim čizmama
  18. Charles Perrault: Bajke (izbor: Vile, Kraljević Čuperak, Mačak u čizmama, Pepeljuga ili Ljepotica i zvijer Mme Leprimce de Beaumont koja se redovito tiska pod Perraultovim imenom.)
  19. Nada Zidar-Bogadi: Sretni cvrčak

   3. razred

Popis lektire: (izabrati 7 djela, obavezna prva dva)

  1. Mato Lovrak: Vlak u snijegu
  2. Ivana Brlić-Mažuranić: Čudnovate zgode šegrta Hlapića
  3. Luko Paljetak: Miševi i mačke naglavačke
  4. Vladimir Nazor: Bijeli jelen
  5. Dubravko Horvatić: Grički top
  6. Sanja Polak: Dnevnik Pauline P. ili Drugi dnevnik Pauline P.
  7. Sanja Pilić: Nemam vremena ili E baš mi nije žao ili Hoću i ja
  8. Stanislav Femenić: Ludi kamen
  9. Hugh Lofting: Pripovijest o doktoru Dolittleu
  10. Nada Iveljić: Šestinski kišobran ili Čuvarice novih krovova
  11. Božidar Prosenjak: Sijač sreće
  12. Gianni Rodari: Putovanje Plave strijele ili Čipolino
  13. Hrvatske narodne bajke
  14. James M. Barrie: Petar Pan
  15. Slavko kolar: Jurnjava na motoru
  16. Frank Lyman Baum:Čarobnjak iz Oza
  17. Otfried Preussler: Mali vodenjak ili Mala vještica
  18. Elwyn Brooks White: Paukova mreža
  19. Dragutin Horkić: Čađave zgode
  20. Basne(izbor)

    4. razred

Popis lektire: (izabrati 7 djela, obavezna prva dva)

  1. Ivana Brlić-Mažuranić: Regoč i Šuma Striborova
  2. Mato Lovrak: Družba Pere Kvržice
  3. Anto Gardaš: Duh u močvari ili Ljubičasti planet ili    Izum profesora Leopolda ili Bakreni Petar ili Tajna   zelene pećine ili Igračke gospođe Nadine
  4. Erich Kästner: Emil i detektivi ili Tonček i Točkica ili Leteći razred ili Blizanke
  5. Hrvoje Kovačević: Tajna Ribljeg Oka ili Tajna mačje šape ili Tajna Tužnog psa ili Tajna graditelja straha ili Tajna zlatnog zuba
  6. Slavko Mihalić: Petrica Krempuh
  7. Felix Salten: Bambi
  8. Rudyard Klipling: Knjiga o džungli
  9. Nikola Pulića: Ključić oko vrata
  10. Matko Marušić: Snijeg u Splitu
  11. Johanna Spyri: Heidi
  12. Jagoda Truhelka: Zlatni danci
  13. Zlata Kolarić-Kišur: Moja zlatna dolina
  14. Maja Gluščević. Bijeg u košari ili Klopka za medvjedića
  15. Nada Mihoković-Kumrić: Tko vjeruje u rode još
  16. Silvija Šesto: Bum Tomica ili Bum Tomica 2
  17. Zoran Pongrašić: Mama je kriva za sve
  18. Hrvoje Hitrec: Eko Eko
  19. Istvan Bekeffi:Pas zvan gospodin Bozzi
  20. Sanja Lovrenčić: Esperel, grad malih čuda
  21. Astrid Lindgren: Pipi Duga Čarapa ili Ronja razbojnička kći ili Razmo u skitnji
  22. Zvonimir Balog: Ja magarac ili Pusa od Krampusa ili Nevidljiva Iva ili Zmajevi i vukodlaci
  23. Ludvick Jerzy Kern: Ferdinand Veličanstveni
  24. Anton van de Velde: Neobični doživljaji ptića Sovića
  25. Čečuk, Čunčić-Bandov, Horvat-Vukelja, Kolarić-Kišur: Igrokazi

 5. razred

Popis lektire: (izabrati 9 djela, obavezna prva tri)

  1. Ivan Kušan: Uzbuna na Zelenom Vrhu ili Koko i duhovi ili Zagonetni dječak ili Koko u Parizu ili Lažeš, Melita ili Domaća zadaća
  2. Šaljive narodne priče
  3. Ferenc Molnar: Junaci Pavlove ulice
  4. Milivoj Matošec: Strah u Ulici lipa ili Tiki traži neznanca ili Posada oklopnog vlaka ili Suvišan u Svemiru
  5. Grigor Vitez: Pjesme
  6. Sempe/Goscinny: Nikica
  7. Miro Gavran: Sretni dani ili Kako je tata osvojio mamu ili Zaljubljen do ušiju ili Svašta u mojoj glavi
  8. Zlatko Krilić: Početak plovidbe ili Čudnovata istina ili Zabranjena vrata ili Veliki zavodnik ili Šaljive priče i priče bez šale
  9. Sanja Pilić: Mrvice iz dnevnog boravka
  10. Pavao Pavličić: Zeleni tigar ili Petlja ili Trojica u trnju
  11. Michael Coleman: Zov labirinta ili Mreža je bačena ili Bijeg mreže
  12. Tihomir Horvat: Tajna Gornjeg grada ili Frka u Ščitarjevu ili Muki
  13. Mark Twain: Doživljaji Toma Sawyera ili Doživljaj Huckleberryja Finna
  14. Jules Verne: Put u središte zemlje ili Put oko svijeta za 80 dana ili 20 000 miljapod morem
  15. Maja Brajko-Livaković: Finka Fi
  16. Tito Bilopavlović: Paunaš
  17. Aleksandar Puškin: Bajka o ribaru i ribici
  18. Basne (izbor)
  19. Branka Primorac: Ljubavni slučaj mačka Joje
  20. Roald Dahl: Charlie i tvornica čokolade
  21. Michael Ende: Jim Gumb i strojovođa Lukas
  22. Ivan Cankar: Istina i ljubav
  23. Henry Winterfeld: Timpetill (Grad bez roditelja)
  24. Hrvoje Hitrec: Matko na štakama
  25. Anto Gardaš: Miron u škripcu ili Filip dječak bez imena
  26. Selma Lageröf: Legende o Kristu

      6. razred

Popis lektire: (izabrati 9 djela, obavezna prva tri)

  1. Ivana Brlić-Mažuranić: Priče iz davnine (osim Šume Striborove i Regoča koji su u četvrtom razredu)
  2. Stjepan Tomaš: Mali ratni dnevnik
  3. August Šenoa: Povjestice
  4. Blanka Dovjak-Matković: Zagrebačka priča
  5. Mark Twain: Kraljević i prosjak
  6. Henryk Seinkiewicz: Kroz pustinju i prašumu
  7. Ivona Šajatović: Tajna ogrlice sa sedam rubina
  8. Snježana Grković-Janović: Velebitske vilin staze
  9. Josip Cvenić: Čvrsto drži joy-stick
  10. Jadranko Bitenc: Twist na bazenu
  11. Šime Storić: Poljubit ću je uskoro, možda
  12. Christine Nöstlinger: Konrad, dječak iz limenke ili Olfi među ženama
  13. Vlatko Šarić: Rogan ili Miško
  14. Vladimir Nazor: Veli Jože
  15. Milutin Majer: Dolazak Hrvata
  16. Melita Rundek: Psima ulaz zabranjen
  17. Dubravko Horvatić: Junačina Mijat Tomić
  18. Jonathann Swift: Guliverova putovanja
  19. Alfonse Daudet: Pisma iz moga mlina
  20. Joža Horvat: Waitapu ili Operacija Stonoga
  21. Frances Hodgson Burnett: Mali lord
  22. Pajo Kanižaj: Tričave pjesme
  23. Danijel Dragojević: Bajka o vratima
  24. Želimir Hercigonja: Tajni leksikon
  25. C.S.Lewis: Kronike iz Narnije (izbor)
  26. Oscar Wilde: Sretni kraljević
  27. Nikola Pulić: Maksimirci

   7. razred

Popis lektire: (izabrati 9 djela, obavezna prva tri)

  1. Božidar Prosenjak: Divlji konj
  2. Hrvoje Hitrec: Smogovci
  3. Vladimir Nazor: Pripovjetke
  4. Dobriša Cesarić: Pjesme
  5. Damir Miloš: Bijeli klaun
  6. Zoran Pongrašić: Gumi-gumi
  7. Branka Primorac: Maturalac
  8. Dubravko Jelačić-Bužimski: Sportski život Letećeg Martina ili Balkanska mafija ili Martin protiv CIA-e i KBG-a
  9. Charles Dickens: Oliver Twist
  10. Ićan Ramljak: Povratnik ili San bez uzglavlja
  11. August Šenoa: Čuvaj se senjske ruke
  12. Dinko Šimunović: Duga
  13. Pero Zlatar: Otključani globus
  14. Zvonko Todorovski: Prozor zelenog bljeska ili Mirakul od mora
  15. Branka Kalauz: Čuj, Pigi, zaljubila sam se
  16. Jadranka Klepac: Miris knjige
  17. Bernard Jan: Potraži me ispod duge
  18. Daniel Defoe: Robinson Crusoe
  19. Pavao Pavličić: Dobri duh Zagreba
  20. Vjekoslav Majer: Dnevnik malog Perice
  21. Sue Townsend: Tajni dnevnik Adriana Molea ili Novi jadi Adriana Molea
  22. Vjenceslav Novak: Iz velegradskog podzemlja
  23. Scott O'Dell: Otok plavih dupina ili Caru carevo
  24. Gustav Schwab: Najljepše priče klasične starine
  25. Nada Iveljić: Želiš li vidjeti bijele labudove ili Bijeli patuljak ili Lutke s dušom
  26. Deborah Ellis: Djevojčica iz Afganistana
  27. Nada Mihoković-Kumrić: Lastin rep
  28. C.S.Lewis: Kronike iz narnije
  29. Izbor proze i poezije o domovinskome ratu

    8. razred

Popis lektire: (izabrati 9 djela, obavezna prva tri)

  1. Dinko Šimunović: Alkar
  2. Slavko Kolar: Breza
  3. Dragutin Tadijanović: Srebrne svirale
  4. Ernest Hemingwey: Starac i more
  5. August Šenoa: Prosjak Luka ili Branka
  6. Dnevnik Ane Frank
  7. Ephraim Kishon: Kod kuće je najgore
  8. Višnja Stahuljak: Don od Tromeđe ili Zlatna vuga
  9. Marija Jurić Zagorka: Kći Lotršćaka
  10. Sunčana Škrinjarić: Ulica predaka ili Čarobni prosjak
  11. Đuro Sudeta: Mor
  12. William Shakespeare: Romeo i Julija
  13. Pero Budak: Mećava
  14. Silvija Šesto: Debela ili Vanda ili Tko je ubio Pašteticu
  15. Nada Mihelčić: Bilješke jedne gimnazijalke
  16. Maja Brajko Livaković: Kad pobijedi ljubav
  17. Sanja Pilić: O mamama sve najbolje ili Sasvim sam popubertetio
  18. Vladan Desnica: Pravda
  19. Mate Balota: Tijesna zemlja
  20. Eugen Kumičić: Sirota ili Začuđeni svatovi
  21. Tomislav Milohanić: Deštini i znamenje
  22. Miroslav Krleža: Djetinjstvo
  23. Ivan Goran Kovačić: Pripovijetke
  24. Karl Bruckner: Sadako hoće živjeti
  25. Josip Laća: Grand hotel
  26. Goran Tribuson: Legija stranaca ili Rani dani ili Ne dao Bog većeg zla
  27. Zlatko Krilić: Krik
  28. Milena Mandić: Pokajnik
  29. Antoine de Saint Exupery: Mali princ
  30. Richard Bach: Galeb Jonathan Livingston
  31. Nancy Farmer: Kuća škorpiona
  32. Nick Hornby: Sve zbog jednog dječaka
  33. Michael Ende: Momo ili Beskrajna priča

[OPŠIRNIJE]



RSS


preskoči na navigaciju