« Prosinac 2018 »

Slobodne aktivnosti

Pjevački zbor

Pjevački zbor škole djeluje od početka školske godine i okuplja učenike od 4 do 8 razreda. Trenutačno broji 25 članova.

Na repertoaru ima prigodne pjesme vezane uz blagdane i svečanosti tijekom školske godine. Prvi nastup u ovoj školskoj godini članovi zbora su imali na Božićnoj priredbi u školi s prigodnim Božićnim pjesmama koje su pratile igrokaz.

Članovi zbora: Lena Belamarić, Lorena Mičić, Hana Karinčić, Klara Nikolić, Naomi Humaan 5. a, Laura Nikolić, Lara Križanović, Hana Brkić, Sara Sičanica, Iva Periša, 5. c, Jakov Jozinović, 7. b, Danijela Dugalić, Dorotea Kokanović, Valentina Šarčević, 7. c, Josipa Bijelić, Hana Tadić, Ivona Milinković, 8. a, Marija Tucaković, Petra Raguž, Nika Pehar, Marta Čopčić, 8. c

Učiteljica glazbene kulture Zdenka Ivanković, dipl. muz.

Orkestar

Orkestar blok - flauta je manji instrumentalni sastav koji obuhvaća učenike od 4 do 6 razreda. Tijekom školske godine učenici svladavaju desetak pjesama i tehniku disanja pri sviranju puhačkih instrumenata. Trenutačno broji 5 članova.

Učiteljica glazbene kulture Zdenka Ivanković, dipl. muz.

Likovnjaci

U Likovnjake idu: Ena Banović (5. c), Ema Cvrković i Nina Zbiljski (5. c), Petra Čengić (7. a), Mia Brdar, Tea Bilić Marijanović i Noa Komljenović (7. b), Iva Cindrić, Lara Zbiljski i Daniela Dugalić (7. c), Dorotea Tomić (8. a), Ella Perković i Anamari Dodig (8. b), Marija Tucaković (8. c).

Sastajemo se jednom tjedno (blok sat) s ciljem da razvijemo i usavršimo osobni likovni izraz, ukrašavamo panoe i učionice, učimo razne tehnike i načine likovnog izražavanja, te ono što je najvažnije - učimo gledati i kreativno razmišljati u pronalaženju rješenja za likovne probleme.

Učiteljica likovne kulture Nikolina Starčević, mag. art.

Vizualci

U Vizualce idu: Marija Mijatović-Lukić (5. c), Petra Čengić (7. a), Jakov Jozinović i Mia Brdar (7. b), Iva Cindrić, Lara Zbiljski, Jakov Maroševac i Daniela Dugalić (7. c), Toni Mijatović i Luka Žoldin (8. b).
Jednom tjedno (blok sat) se nalazimo radi upoznavanja s različitim vizualnim medjima kao što su film, fotografija, strip i i ulična umjetnost, usvajamo osnovne pojmove iz ovih područja te razvijamo kritičko mišljenje i estetsku svijest.

Učiteljica likovne kulture Nikolina Starčević, mag. art.

Dramska grupa

Članovi dramske grupe: Tena Čavka, Ana Kelava, Rafaela Karaban, Lucija Orlović, Dunja Kordić, Lara Ema Mikić, Laura Ružević, Eva Kelava, Marin Miličević, Gregor Lusavec, David Šupuković, Ivan Žic, Gabriel Petričević.

Učenici se sastaju srijedom, a po potrebi i češće. Učenici na dramskoj grupi vježbaju čitati po ulogama i uvježbavaju igrokaze za prigodne blagdane.

Učiteljica razredne nastave Cecilija Majstorović, nast.,

učiteljica vjeronauka Mirjana Srednoselec, dipl. teo. i

učiteljica likovne kulture Nikolina Starčević, mag. art.