« Studeni 2018 »

KUTAK ZA RODITELJE I UČENIKE
Dan sigurnijeg interneta
Autor: Mirjana Levanic, 29. 2. 2016.

U petak 19. veljače 2016., u našoj školi, u organizaciji Policijske uprave vukovarsko-srijemske te u suradnji sa Policijskom upravom osječko-baranjskom i Dramskim studijom za mlade „Atelier“ iz Osijeka obilježen je DAN SIGURNIJEG INTERNETA. Više možete pročitati pod opširnije.

Jelena Cvrković

Dan sigurnijeg interneta, ove godine pod geslom „Odigraj svoju ulogu za bolji Internet“, obilježava se u zemljama Europske Unije svake godine u mjesecu veljači.
Preventivni program u našoj školi prikazan je kroz predavanje o problemima  vršnjačkog nasilja putem modernih tehnologija i predstavom „Tko ti je kriv“ koja je nastala u suradnji sa Odjelom za prevenciju Policijske uprave osječko-baranjske i Dramskog studija za srednjoškolce Dječjeg kazališta Branka Mihaljevića u Osijeku.
Predavanje na temu vršnjačkog nasilja putem modernih tehnologija održano je za učenike 7. i 8. razreda navedeno predavanje održali su Marina Bukal, iz Ureda načelnika Policijske uprave vukovarsko-srijemske i Darko Ćorković,  policijski službenik za prevenciju Policijske uprave osječko-baranjske županije. Kroz predavanje učenici  su dobili savjete o mjerama zaštite i sigurnim načinima korištenja interneta, o vrstama i načinima prevencije vršnjačkog nasilja i kriminaliteta na štetu djece i mladih proizašlih iz zlouporabe interneta i modernih tehnologija,  te o načinima povećanja sigurnosti korištenja interneta.

U prilogu možete pogledati prezentaciju s predavanja.

U foto-galeriji možete pronaći slike s predavanja i iz kazališta.

Predavanje_MUP-a_o_ovisnostima.ppsx (3.66 MB)

Kutak za roditelje

Predavanje na temu odgovorno roditeljstvo i članak 95. Obiteljskog zakona

Predavanje je namijenjeno roditeljima i učenicima 7. i 8. razreda OŠ. Cilj predavanja je upoznavanje roditelja i djece s pravima i odgovornostima koja proizlaze iz čl. 95. ObZ-a, odnosno na zabranu noćnih izlazaka djeci mlađoj od 16 godina bez pratnje roditelja ili odrasle osobe. Nadalje cilj je aktualizirati problematiku kršenja članka 95. ObZ-a na području naše Županije te prevenirati poremećaje u ponašanju djece i mladih.

Nakon predavanja prikazan je kratki film "Racija u Babinoj Gredi i Županji", uradak HTV-a i PU Vukovarsko-srijemske županije. Djelatnik PU Vukovarsko-srijemske županije za maloljetničku delinkvenciju Josip Župarić upoznao je prisutne o postupanju policije u svezi navedenog članka.

Dragi roditelji!

Pogledajte sljedeće dvije prezentacije o aktualnim problemima mladih.

Brošure o sigurnosti

Sigurnije na internetu pomaže prepoznati opasnosti i nudi rješenja za aktivnu zaštitu te se posebno fokusira na izbjegavanje prijevara i zaštitu privatnih i osjetljivih podataka.

Zaštitite privatnost na Facebooku objašnjava opasnosti prilikom postavljanja osobnih podataka i sadržaja na Facebook te načine podešavanja profila na način da se sačuva privatnost.

Listić za roditelje pomaže da vaša djeca budu sigurna na Internetu.

Facebook brosura.PDF
 Listic za roditelje.PDF